İstanbul’un En İyi Kadın Plajları

İstanbul’un En İyi Kadın Plajları

Yazları İstanbul’da yaşayan ve kent dışına çıkamayan bayanlar için birbirinden değişik plaj alternatifi vardır. İstanbul kadın plajları ile ilgili informasyon sahibi olanlar, bilhassa hafta sonlarını en iyi şekilde değerlendirerek denizin ve kumun tadını çıkarabilirler. Marmara Bölgesi’nde yer edinen İstanbul’un denizi haziran ayından itibaren ısınmaktadır. Üç tarafı denizlerle kaplı adada erkekler olmadan denizin tadını çıkarmak isterim diyorsanız, aşağıdaki alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Sarıyer Altınkum Bayanlar Plajı

İstanbul hanım plajları söz mevzusu olduğunda en oldukca tercih edilenlerden bir tanesi Altınkum olarak karşımıza çıkar. Avrupa Yakası’nda, Sarıyer ilçesinde yer edinen bayanlar plajı, son aşama temiz ve konforludur.

 • Bununla beraber sahil haricinde, bölgede piknik alanı da bulunmaktadır. Bu sayede bayanlar deniz ve piknik keyfini bir arada yaşayabilirler.
 • Plaj içinde oturmak için masa iskemle bulunmak ile beraber can kurtaran hizmeti de mevcuttur.
 • 0-7 yaş aralığındaki evlatların plaja ücretsiz bir şekilde girebilmelerine izin verilir.
 • 8 yaş üstündeki adam evlatların, bayanların rahatsız olmaması adına plaja alınmaları yasaktır.
 • Yiyecek ve içecek mevzusunda esnek davranan Altınkum plajı içinde, büfe hizmetleri de bulunmak ile beraber misafirler kendileri getirebilirler.
 • Giyinme kabini ve duş alanı da plajda yer almış olduğu için yazın plaj hanımefendilerin akınına uğramaktadır.

Plajdaki personellerin ya da görevlilerin tamamı kadınlardan oluşur. Plaja gitmek için servis hizmeti almak istiyorsanız derhal bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Poyrazköy Plajı

İstanbul’un Beykoz semtinde bulunan Poyrazköy plajı ise yeşilin ve denizin buluşmuş olduğu yerlerden bir tanesidir. Değişik güzelliklerin ve zamanı dokuların bulunmuş olduğu şehirde, bayanlar için plaj alternatifleri de fazladır.

 • Poyrazköy plajında denizin durgun ve temiz olması dikkat çeker.
 • 0-7 yaş aralığındaki evlatların parasız girebildiği plajın üst tarafında piknik alanı bulunur.
 • 7 ve 9 yaş arasındaki çocuklardan ise yarım giriş tutarı alınmaktadır.
 • Giriş tutarı 10 TL olan plajda, fiyatlar her yıl değişim izah edebilir.

Sıhhat ekibi hizmeti: Plajda herhangi bir sorun yaşanması ya da sıhhat problemlerinin meydana gelmesi durumunda ustalaşmış takımlar destek olmaktadır. İstanbul hanımefendi plajı seçenekleri içinde Poyrazköy ustalaşmış hizmetleri ile daha avantajlıdır.

Reis Bayanlar Plajı

Esenköy’ de yer edinen Reis bayanlar plajına giriş tutarı 5 TL olarak belirtilmektedir. 7 yaşına kadar olan evlatların parasız girmesine izin verilir. Hanım plajları söz mevzusu olduğunda Esenköy sakin olması sebebiyle beğenilir.

 • Şelale bölgesinde bulunan plajda şezlong ve şemsiye alternatifleri fazladır.
 • Bununla beraber giyinme kabinleri, duş alanı ve kafeterya benzer biçimde hizmetleri olduğundan bayanlar keyifli zaman geçirebilirler.
 • Piknik ve yiyecek alanlarının da bulunmuş olduğu plaj, hanımefendilerin gözden uzak keyifli bir dinlence geçirmelerine destek verir.

Yazları müzik ve değişik aktivitelerinde olduğu mekân, bilhassa hafta sonu çalışan ve denize girmek isteyen hanımefendilerin akınına uğramaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir